Start konkursy i zawody 2019/2020 Pierwsze miejsce Damiana Rysia w Ogólnopolskim Konkursie “Kwalifikacje przyszłości”

Pierwsze miejsce Damiana Rysia w Ogólnopolskim Konkursie “Kwalifikacje przyszłości”

Warunkiem udziału w konkursie organizowanym przez Zintegrowany System Kwalifikacji, pod patronatem: Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Rozwoju, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego było przesłanie pracy graficznej przedstawiającej metody walidacji, czyli potwierdzania, kwalifikacji przyszłości. Spośród licznie nadesłanych prac komisja konkursowa wyłoniła troje zwycięzców, przyznając im najwyższą punktację w dwóch kategoriach, walorów merytoryczno-edukacyjnych i walorów artystyczno-kompozycyjnych. Celem konkursu było propagowanie wśród uczniów szkół podstawowych idei uczenia się przez całe życie i możliwości jakie w tym zakresie daje Zintegrowany System Kwalifikacji.

W konkursie wzięło udział czterech uczniów z klasy 8b, Damian Ryś ze swoim innowacyjnym pomysłem na służbę zdrowia i zaproponowaniu nowej kompetencji zawodowej "Operator IT pacjenta" uplasował się na samym szczycie podium w skali kraju. Swoją pracę wykonał w edytorze grafiki 3D.

Serdecznie gratulujemy ogromnego sukcesu i wygranej!

Agnieszka Filbier