Start 2019,2020 Wirtualna rowerowa wycieczka z dr Pawłem Matyszkiewiczem w miejsca związane z Powstaniami i Powstańcami Śląskimi.

Wirtualna rowerowa wycieczka z dr Pawłem Matyszkiewiczem w miejsca związane z Powstaniami i Powstańcami Śląskimi.

Innowacja

29 października klasy siódme i ósme miały przyjemność uczestniczyć w spotkaniu z panem doktorem Pawłem Matyszkiewiczem, który przybliżył uczniom postacie związane z powstaniami śląskimi. Nie byłoby może w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że osoby te były bezpośrednio związane z Siemianowickimi i Śląskimi pobliskimi miejscowościami. Pan Paweł Matyszkiewicz zabrał uczniów na wirtualną rowerową wycieczkę, podczas której pokazał uczestnikom spotkania wiele ciekawych miejsc w Siemianowicach, Sosnowcu, Czeladzi, Świętochłowicach, które są świadectwem wydarzeń sprzed stu lat. My siemianowiczanie często kojarzymy z powstaniami jedynie nazwisko Wojciecha Korfantego, ale od dziś wpisujemy sobie w pamięć postać Jana Nepomucena Stęślickiego oraz Karola Gaidzika. To była naprawdę ciekawa lekcja historii prowadzona przez pasjonata tej dziedziny wiedzy i nie tylko. Pan Paweł to również zapalony biegacz, rowerzysta i miłośnik przyrody na co dzień pracownik LO im Staszica w Sosnowcu oraz WOM u w Katowicach. Mamy nadzieję, że jeszcze poprowadzi dla nas niejedną lekcje historii.

Wioletta Mól