Start 2019,2020 Pasowanie naszych pierwszoklasistów!

Pasowanie naszych pierwszoklasistów!

17 października 2019 roku o godzinie 17.00 odbyła się w naszej szkole uroczystość Pasowania na uczniów klasy pierwszej.
To wydarzenie zawsze wzbudza wiele emocji zarówno wśród uczniów, nauczycieli, a także rodziców.
Na ceremonię przybyli zaproszeni goście: Naczelnik Wydziału Edukacji p.Anna Sobieraj ,Prezes Stowarzyszenia Mieszkańców Siemianowic p.Marcin Janota, członkowie SMS-u oraz panie dyrektor, rodzice i rodziny uczniów.
Uroczystość pasowania uczniów klasy pierwszej rozpoczęła się wystąpieniem dyrektor szkoły pani Jolanty Popczyk, która powitała wszystkich zebranych i skierowała gorące słowa do pierwszoklasistów.
Uczniowie klasy pierwszej przedstawili program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne a następnie śpiewająco złożyli ślubowanie.
Było wiele pięknych i wzruszających momentów tej uroczystości,ale najpiękniejszym momentem było taneczne wejście dzieciaków przy wtórze Poloneza z filmu "Pan Tadeusz". Dziękujemy uczniom klasy 7a ,którzy prowadzili wspomnianą uroczystość,a byli to Nadia Gebauer oraz Dominik Wesołowski.Dziekujemy również nowo uformowanemu pocztowi sztandarowemu w składzie; Oliwia Molska, Emilka Kwaśniak i Mateusz Dytkowicz. Wszystko wyszło doskonale!! Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i tyty ufundowane przez SMS.

 

Wioletta Mól