Start 2019,2020 "Od największej do najmniejszej" oraz "Zanim powstała mp3ka" czyli klasy szóste w Bibliotece Śląskiej.

"Od największej do najmniejszej" oraz "Zanim powstała mp3ka" czyli klasy szóste w Bibliotece Śląskiej.

W dniu 7.10.2019 roku odbyło się wyjście do Biblioteki Śląskiej w Katowicach w ramach: NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA. Udział w zajęciach wzięły klasy VI A I VI C. Temat zajęć: "Od najmniejszej do największej" (poznanie historii książki), " Zanim powstała empetrójka" (pocztówka, płyta,kaseta) oraz zwiedzanie biblioteki.  Poznanie zasad funkcjonowania, wypożyczania i różnic pomiędzy biblioteką szkolną a biblioteką naukową. Uczniowie byli bardzo zainteresowani historią księgozbioru, wnętrzem budynku, zadawali pytania. Oba tematy było bardzo dobrze przyjęte przez uczniów. Wyjście do Biblioteki Śląskiej można "zaliczyć" do bardzo udanego i pożytecznego.


Wasi Bibliotekarze