Start

SUROWCE

W naszej szkole czystość, ochrona środowiska, surowce wtórne, to tematy nieobce naszym uczniom.

W tym roku trwają zbiórki:

- makulatury,

- zużytych baterii,

- plastikowych zakrętek.

CIEKAWOSTKI:)

Czy wiesz, że recykling 1 t papieru pozwala na zaoszczędzenie:

- od 2,3 do 7 m3 miejsca na składowisku śmieci,

- 26500 litrów wody,

- 1476 litrów ropy,

- 4200kWh energii.

Zbiórkę makulatury prowadzi Pani mgr Bożena Szarawara

Zbiórkę zakrętek plastikowych prowadzi Pani mgr Joanna Dynia.

Oprócz zbiórek surowców wtórnych w szkole segregujemy śmieci. W naszych budynkach na korytarzach w ogólnodostępnych miejscach są specjalne kosze na śmieci. Segregacja odbywa się zgodnie z następującymi zasadami:

SZKŁO
pojemniki w kolorze ZIELONYM
i worki w kolorze BIAŁYM

Do tak oznaczonych pojemników i worków wrzucamy czyste słoiki bez zakrętek
i zawartości, jednorazowe butelki białe i kolorowe bez korków i zakrętek, stłuczkę szklaną wolną od zanieczyszczeń.

Nie wrzucamy:

ceramiki (porcelana, naczynia typu arco, talerze, doniczki), szkła budowlanego (szkła okienne, szkło zbrojone), luster, zakrętek, kapsli i korków, zużytych żarówek, lamp neonowych
i halogenowych, szklanych opakowań po lekach
i produktach chemicznych z zawartością.

PLASTIK
pojemnik, worek koloru ŻÓŁTEGO z napisem

przeznaczony jest wyłącznie do składowania czystych i bez zawartości:

jednorazowych butelek po napojach PET, opakowań po środkach do prania, szamponach, mydłach w płynie, pojemniki po artykułach sypkich, duże folie opakowaniowe, worki foliowe, artykuły gospodarstwa domowego z tworzyw sztucznych, (butelki typu PET przed wrzuceniem do worka lub pojemnika należy opróżnić, odkręcić nakrętkę i zgnieść!!).

Nie wrzucamy:

tekstyliów, styropianu, opakowań po materiałach niebezpiecznych (np.: oleju), produktów
z tworzywa sztucznego typu: zabawki, szczoteczki do zębów, opakowań po serkach, margarynach, jogurtach, przedmiotów wykonanych z PCV (rury, rynny dachowe itp.), wykładzin podłogowych, listew, boazerii, opakowań, w których znajdują się pozostałości po artykułach spożywczych.

PAPIER
do pojemnika, worka koloru NIEBIESKIEGO
z napisem

wrzucamy wyłącznie:

gazety, magazyny, katalogi, prospekty, listy, papier do pisania, zeszyty, książki, kartony, książki telefoniczne, torebki i worki papierowe, pudełka, tekturę falistą, kartoniki po sokach, mleku i innych napojach (tzw. TETRA-PACK).

Nie wrzucamy:

śmieci, zabrudzonego lub tłustego papieru, kalki, folii, torebek plastikowych, papieru pokrytego folią.