Start Projekt - Od grosika do złotówki 3A-Grosik na dobry początek

Zapraszamy do dalszej podróży z Grosikiem!

Minęły wakacje. Zaczynamy kolejne spotkania z Grosikiem. Uczniowie klasy trzeciej A rozpoczęli kolejną już  podróż pt.” Grosikowe wspomnienia”. Poprzez aktywny udział w zadaniach edukacyjnych uczniowie doskonalili umiejętności dotyczące racjonalnego gospodarowania własnym budżetem , poznawali walutę krajów należących do Unii Europejskiej.

 

Podczas zajęć uczniowie rozmawiali na temat rozsądnego gospodarowania własnymi pieniędzmi, a także  bezpiecznego ich przechowywania. Wypowiadali się na temat pamiątek przywiezionych z wakacji. Doskonalili liczenie pieniędzy rozwiązując różnorodne zadania.  Ponadto uczniowie przypominali zasady bezpiecznego zachowania się w czasie drogi do szkoły i ze szkoły. Utrwalili  pojęcia: gotówka, zakupy, waluta, euro.Uczniowie pisali również listy do Grosika, w których opowiadali o swoich wakacyjnych przygodach- wymyślonych bądź prawdziwych. Utrudnieniem dla uczniów było użycie w listach słownictwa utrwalanego podczas zajęć. Spokojnie - dali radę!

Wioletta Mól