Start Projekt - Od grosika do złotówki 2A-Grosikowa Majówka

W maju klasa 2a realizujac projekt "Od Grosika do Złotòwki"

W maju uczniowie poszerzyli swoją wiedzę na temat ochrony środowiska, bo to naprawdę poważna sprawa! Utrwalili pojęcia: segregacja odpadów, recykling, surowce wtórne, dobro narodowe, bogactwo, skarby, oszczędzanie przyrody. Dowiedzieli się jakie korzyści przynosi segregacja odpadów..Rozmawialiśmy również o tym co to jest majówka i w grupach opracowywaliśmy „gwiazdę pytań”, która pomoże nam zorganizować fantastyczną majówkę. Układaliśmy opowiadania o bezpieczeństwie podczas majówki na podstawie wylosowanych słów kluczy. Każda grupa odczytała swoje i wspólnie wybraliśmy najlepsze, każde opowiadanie. Następnie przedyskutowaliśmy do czego mogą doprowadzić pewne nieprawidłowe zachowania, jak uniknąć ich itd. Oczywiście nie zabrakło dobrej zabawy !!!

 

Wioletta Mól