Start Projekt - Od grosika do złotówki "Lekcja z gościem"

Co powstanie jak projekt "Lekcja z gościem" połączy się z projektem "Od grosika do złotówki"? Ciekawa lekcja!

W ramach organizowanej w naszej szkole akcji „Lekcja z gościem” oraz realizacji przez klasy drugie projektu „Od grosika do złotówki” uczniowie kilku klas wzięli udział w spotkaniu z panem Bartoszem Łuczywo- przedstawicielem Narodowego Banku Polskiego w Katowicach. Uczestnicy spotkania obejrzeli prezentację ukazującą stosowane zabezpieczenia w polskich banknotach. Dowiedzieli się również jak wygląda wymiana zużytych lub uszkodzonych banknotów oraz procedura zgłaszania falsyfikatów. Mieli także okazję przyjrzeć się bliżej nowemu banknotowi o nominale 500 zł, który jak na razie nie jest częstym gościem w naszych portfelach!

Wioletta Mól