Start Projekt - Od grosika do złotówki Planeta Portfelik w lutym

Planeta Portfelik w lutym

 

Nie wiem czy będziecie kiedyś mieli okazję i uda wam się wyruszyć w międzygalaktyczną podróż…Klasie 2A udało się to po raz kolejny!!! W lutym dwukrotnie odwiedziliśmy planetę Portfelik. Tutaj uczniowie dowiedzieli się jak zarabiają dorośli i czy za każdą wykonaną pracę należy się wynagrodzenie. Dzieci wiedzą teraz jakie znaczenie ma praca i jak oni mogą pomagać dorosłym. Poznały także trudne słowa wolontariat i wolontariusz .Okazuje się, że nie za każdą pracę otrzymuje się wynagrodzenie finansowe. Uczniowie poznali zawody tych, którzy dbają o bezpieczeństwo ludzi, utrwalili poznane numery telefonów alarmowych.  Przy okazji stworzyli galerię przedstawiającą różne zawody, które może będą wykonywali w przyszłości?? Dzieci bardzo szczegółowo omówiły budowę karty płatniczej. Były zaskoczone, ze karta ma tak wiele zabezpieczeń. Oczywiście uzupełnialiśmy również swoje „Dzienniki podróży”, popracowaliśmy troszkę nad ortografią, były krzyżówki, zadania matematyczne, rebusy, wykonaliśmy nawet portfelik z papieru..Uff…. Jakie te podróże są wyczerpujące, ale też jak wiele nas uczą! !W marcu ruszamy w kolejne…

Wioletta Mól