Start Projekt - Od grosika do złotówki Planeta Grosik w styczniu

Planeta GROSIK zdobyta przez drugie klasy!

W styczniu dwukrotnie "wylądowaliśmy" na planecie Grosik.23 stycznia 2018 roku i 25 stycznia 2018 roku. Oczywiście naszą każdą podróż zaczynamy od zaśpiewania piosenki "Od grosika do złotówki", a potem przechodzimy do naprawdę poważnych rozmów. W ramach pierwszych styczniowych zajęć : -poznaliśmy znaczenie pojęć: moneta, banknot, awers oraz rewers; -rozpoznawaliśmy i nazywaliśmy monety oraz banknoty; -liczyliśmy pieniądze; -poznawaliśmy wartość nabywczą pieniądza; - poznaliśmy znaczenie skrótów; NBP, PLN, - wiemy co to jest mennica państwowa Wszystko oczywiście dokumentujemy w naszych „Dziennikach podróży”. W czasie drugich styczniowych zajęć utrwaliliśmy wiedzę z zajęć poprzednich , porozmawialiśmy o zasadach bezpiecznego spędzania czasu wolnego podczas ferii zimowych. Wykonaliśmy także swoje banknoty, którymi możemy zapłacić za zakupy na planecie Grosik! Wymyśliliśmy sobie również naszą klasową Galaktyczną Puszkę Mądrości pilnowaną przez wiewiórkę Złotówkę. Wrzucamy do niej karteczki z informacjami o tym, czego nauczyliśmy się w czasie pierwszego miesiąca podróży.

 

Wioletta Mól