Start 2017/2018 "JEDENASTKA" W TRZYNASTCE NAJLEPSZYCH SZKÓŁ PROJEKTU

"JEDENASTKA" W TRZYNASTCE NAJLEPSZYCH SZKÓŁ PROJEKTU

W grudniu 2017r. z wyróżnieniem ukończyliśmy  projekt  FUNDACJI  ABCXXI CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM zatytułowany "WYCHOWANIE PRZEZ CZYTANIE- Z KSIĄŻKĄ  W ŚWIAT WARTOŚCI".  Spośród 260 szkół biorących udział w projekcie, wyłoniono 13 najlepszych- w tym naszą Jedenastkę. Możemy z dumą nazywać się placówką propagującą czytanie.

W ramach projektu uczniowie mieli za zadanie zapoznać się z książkami opracowanymi przez Fundację. Następnie  trzeba było zrealizować scenariusze, przygotować plakaty na podstawie problematyki książek- systemu wartości. Ostatnim, ale najważniejszym zadaniem było nakręcenie filmu propagującego wybraną wartość. Nasi uczniowie z klasy 7a wybrali WOLNOŚĆ. Stworzyliśmy oryginalny film, ukazujący różne aspekty wolności. Podsumowaniem pracy była ewaluacja, którą musiał zrealizować nauczyciel- opiekun projektu.

Rzetelna praca naszych uczniów, oryginalność, a przede wszystkim pomysłowość- zostały nagrodzone. Jesteśmy ogromnie dumni, że spośród tylu szkół wyłoniono Jedenastkę.

Oczywiście z ogromnym entuzjazmem będziemy realizować kolejne projekty propagujące czytanie, bo wierzymy w moc książek.

Katarzyna Jabłońska