Start Projekt - Od grosika do złotówki Czas START!

Od grosika do złotówki - IIA czas na START!

20.XII.2017-Klasa IIA zaczyna realizację projektu!! Długo czekaliśmy na ten dzień, no i nareszcie się doczekaliśmy. Wystartowaliśmy z programem "Od grosika do złotówki". Nasz przewodnik Grosik napisał do nas list i zaprosił nas w kilkumiesięczną międzygalaktyczną podróż. Nasz środek transportu to rakieta "kapsuła mądrości”. Pochwalimy się, że sami zrobiliśmy rakiety- jedna należy do dziewczyn, druga do chłopców. Są niezwykłe!! Dziś również słuchaliśmy i uczyliśmy się „Grosikowej piosenki”, która będzie towarzyszyła nam w naszych podróżach. Otrzymaliśmy wspaniały folder z ciekawymi zadaniami, który uzupełniliśmy. Fajnie było również wyobrazić sobie postać Grosika i stworzyć jego portret- później okazało się, że wygląda on zupełnie inaczej, niż sobie wyobraziliśmy go. Na koniec zajęć poćwiczyliśmy trochę tabliczkę mnożenia i pokolorowaliśmy matematyczne parasole..Parasol, Grosik, kapsuła mądrości???Trochę dziwnie to brzmi…ale powoli, na kolejnych zajęciach będziemy rozszyfrowywać te zagadkę.

 

Wioletta Mól