Start MegaMisja Mobilne bezpieczeństwo

Zadania z dziesiątej kompetencji cyfrowej MOBILNE BEZPIECZEŃSTWO wykonane

Dzieci dowiedziały się, że każdy ma prawo decydować o publikacji swojego wizerunku i swojego utworu. W przypadku dzieci taką decyzję podejmują rodzice lub opiekunowie. Świetliczaki zdobyły potrzebną wiedzę na temat aplikacji. Dowiedziały się, że aplikacje instalowane na urządzeniach mobilnych i cyfrowych często są pomocne oraz ciekawe, ale bywają też niebezpieczne. Chodzi tutaj o wirusy oraz koszty, które mogą generować zarówno przy instalacji jak i użytkowaniu (np. dodatki do gier). Na ostatnich zajęciach dowiedzieliśmy się, że na internetowym niebie też znajdziemy chmury. Są one umieszczone i przechowywane na serwerach. W chmurze możemy przechowywać różne pliki elektroniczne np. zdjęcia, filmiki, audiobooki, muzykę. Poznaliśmy wady i zalety chmury oraz wiemy jak wykorzystać ten mechanizm.

 

Magdalena Łakota