Start MegaMisja Programujemy

ŚWIETLICZAKI UCZĄ SIĘ PROGRAMOWANIA Z BOHATERAMI MegaMisji

 

We zeszłym tygodniu świetliczaki SP 11 uczestniczyły w dwóch zajęciach wprowadzających do PROGRAMOWANIA. Miejsce też było wyjątkowe - pracownia zajęć komputerowych. Na zajęciach podjęliśmy próbę zdefiniowania pojęć "programowanie", "kodowanie". Pomocą służyła nam Pani z zajęć komputerowych :-)  Powstały bardzo pomysłowe Mega Roboty. Ponadto stworzyliśmy pierwsze skrypty opisujące życie robota. Uczniowie rozwiązali również łamigłówkę, która dotyczyła czynności wykonywanych przez roboty, które miały wgrane trzy programy komputerowe. Dzieci zapoznały się z pojęciami: „program komputerowy”, „piksel”, „skrypt”. Udział w programistycznych podchodach przyniósł wiele zabawy i pozytywnych emocji.

Magdalena Łakota