Start MegaMisja Megamisja I półrocze

MegaMisja Fundacji Orange w SP 11

We wrześniu bieżącego roku szkolnego w świetlicy szkolnej Szkoły Podstawowej Nr 11 im. Juliusza Słowackiego rozpoczęliśmy realizację ogólnopolskiego programu edukacyjnego MegaMisja Fundacji Orange. W wyniku konkursu zostaliśmy wybrani jako jedna z 300 szkół w Polsce. Celem programu jest podniesienie wiedzy i cyfrowych kompetencji wychowawców świetlic oraz ich uczniów. MegaMisja to program nowoczesnej edukacji, który podnosi cyfrowe kompetencje nauczycieli, a dzieciom w świetlicy pomaga odkryć dobre i bezpieczne strony technologii. A wszystko w formie przyjaznej zabawy w cyfrowe laboratorium, w którym dzieci pomagają animowanym bohaterom złapać niesfornego psotnika, ucząc się przy tym ważnych zasad młodego internauty.

 

W pierwszym semestrze roku szkolnego 2016/2017 zrealizowaliśmy zadania w ramach kompetencji:

  1. Korzystanie z informacji.
  2. Dziecko w środowisku medialnym.
  3. Język mediów.
  4. Prawo.

Za zaangażowanie i realizację zadań dostaliśmy od Fundacji Orange prezenty: zestaw kreatywny, tablet, gry planszowe i książki edukacyjne. Nagrody uroczyście wręczyła nam Pani Dyrektor- mgr Jolanta Popczyk. Pracujemy nadal i uczymy się fascynujących rzeczy.

 

Liderka programu MegaMisja w Szkole Podstawowej Nr 11– Magdalena Łakota