Start MegaMisja MegaMisja

MegaMisja

 

We wrześniu bieżącego roku szkolnego w świetlicy szkolnej Szkoły Podstawowej Nr 11      im. Juliusza Słowackiego rozpoczęliśmy realizację ogólnopolskiego programu edukacyjnego MegaMisja Fundacji Orange. W wyniku konkursu zostaliśmy wybrani jako jedna z 300 szkół w Polsce. Celem programu jest podniesienie wiedzy i cyfrowych kompetencji wychowawców świetlic oraz ich uczniów. MegaMisja to program nowoczesnej edukacji, który podnosi cyfrowe kompetencje nauczycieli, a dzieciom w świetlicy pomaga odkryć dobre i bezpieczne strony technologii. A wszystko w formie przyjaznej zabawy w cyfrowe laboratorium, w którym pomagają animowanym bohaterom złapać niesfornego psotnika, ucząc się przy tym ważnych zasad młodego internauty. To jest ich MegaMisja.

Honorowymi ambasadorami programu są: Magdalena Kumorek – aktorka teatralna i filmowa oraz wokalistka, a także Grzegorz Kasdepke, autor bestsellerowych książek dla dzieci.

Celem programu jest pogłębienie wiedzy i umiejętności w ramach 10 kompetencji cyfrowych, medialnych i informacyjnych:

  1. Korzystanie z informacji.
  2. Dziecko w środowisku medialnym.
  3. Język mediów.
  4. Prawo.
  5. Kreatywne korzystanie z mediów.
  6. Bezpieczeństwo w komunikacji i mediach.
  7. Etyka i wartości w komunikacji i mediach.
  8. Ekonomiczne aspekty działania mediów.
  9. Kompetencje cyfrowe.
  10. Mobilne bezpieczeństwo.

 

Liderka MegaMisji w Szkole Podstawowej Nr 11

w Siemianowicach Śl.- M. Łakota