Start BIBLIOTEKA

BIBLIOTEKA

BIBLIOTEKA SZKOLNA


 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nasza szkoła dysponuje nowoczesną, w pełni wyposażoną biblioteką, pełniącą również funkcję centrum multimedialnego. W naszej bibliotece znajduje się kącik komputerowy z dostępem do internetu, duża czytelnia oraz bogaty księgozbiór, oferujący kolekcję bajek, baśni, poezji, książek przygodowych, młodzieżowych, historycznych, fantastycznych, literaturę piękną, fachową oraz wybór lektur.


W bibliotece dzieci mogą rozwijać swoje zainteresowania, doskonalić umiejętność czytania, wyszukiwania informacji, jak również odrabiać zadania domowe, wykorzystując księgozbiór podręczny.


W bibliotece prowadzone są również lekcje, na których dzieci doskonalą umiejętność wyszukiwania informacji w różnorakich źródłach. Uczą posługiwać się słownikami, leksykonami, encyklopediami oraz selektywnego korzystania z internetu.

Biblioteka co roku organizuje różne konkursy:

  • Recytatorski
  • Znajomości wybranych baśni
  • Pięknego czytania
  • Kubuś Puchatek  moim przyjacielem
  • Plastyczne