Start BIBLIOTEKA

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Nasza szkoła dysponuje nowoczesną, w pełni wyposażoną biblioteką, pełniącą również funkcję centrum multimedialnego. W naszej bibliotece znajduje się kącik komputerowy z dostępem do internetu, duża czytelnia oraz bogaty księgozbiór, oferujący kolekcję bajek, baśni, poezji, książek przygodowych, młodzieżowych, historycznych, fantastycznych, literaturę piękną, fachową oraz wybór lektur.

W bibliotece dzieci mogą rozwijać swoje zainteresowania, doskonalić umiejętność czytania, wyszukiwania informacji, jak również odrabiać zadania domowe, wykorzystując księgozbiór podręczny.

W bibliotece prowadzone są również lekcje, na których dzieci doskonalą umiejętność wyszukiwania informacji w różnorakich źródłach. Uczą posługiwać się słownikami, leksykonami, encyklopediami oraz selektywnego korzystania z internetu.

Biblioteka co roku organizuje różne konkursy:

• Recytatorski
  • Znajomości wybranych baśni